Czy miesiączka może trwać trzy tygodnie?

Mam 36 lat. Od porodu (od 3 lat) cierpię na bardzo obfite miesiączki ze skrzepami, które trwały ok 8 dni. Byłam łyżeczkowana i badana. Zmian rakowych nie ma. Jest stan zapalny. Dostałam o****. Czułam się po nim fatalnie. Po 2 tygodniach musiałam odstawić, bo miałam strasznego doła. Następnie zapisano mi l****, podczas brania której w normalnym terminie dostałam miesiączkę ale trwała ona 21 dni i trwałaby dłużej gdyby nie c****. Lekarz zalecił branie tego leku do czasu aż nie skończy się krwawienie, a potem tabletki anty Q***. Po 6 dniach znów zaczęłam krwawić, wg lekarza miałam to uznać za miesiączkę i zaczął brać anty na wyregulowanie.

Proszę mi powiedzieć czy to normalne, czy tak może się dziać. Strasznie się denerwuję. Nikt nie zrobił mi usg. Nie wiem co o tym myśleć?
Bardzo proszę o odpowiedź. Czy faktycznie to krwawienie po zaprzestaniu brania leków przeciwkrwotocznych można uznać za początek miesiączki? Boję się, że mój organizm zupełnie się rozreguluje na tle hormonalnym, a ja oszaleje, po drodze wykończę całą moją rodzinę, bo ze mną nie da się wytrzymać.
Bardzo proszę o odpowiedź. Co mam robić? Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno spekulować, czy krwawienie po zaprzestaniu przyjmowania C*** było miesiączką, ponieważ cierpi Pani na właściwie nieustające krwawienia z dróg rodnych, uniemożliwiające "wyróżnienie" właściwej menstruacji. Dla rozpoczęcia przyjmowania hormonów antykoncepcyjnych nie ma to jednak większego znaczenia, można je bowiem zacząć brać w dowolnym momencie cyklu, szczególnie jeśli nie zależy nam na działaniu antykoncepcyjnym.

Powinna Pani udać się do ginekologa, który podejmie się diagnostyki krwotocznych miesiączek. Ich przyczyną mogą być zaburzenia hormonalne (na to wskazują w Pani przypadku także problemy z nastrojem i afektem), mięśniaki macicy, polipy endometrialne, endometrioza bądź zaburzenia krzepnięcia krwi. Należy wykonać pełne badanie ginekologiczne, łącznie z USG, a także, jeśli to nie wykaże żadnych nieprawidłowości, badania hormonalne. Tabletki antykoncepcyjne mogą, ale nie muszą zamaskować zaradzić nadmiernym i przedłużonym krwawieniom.

Pozdrawiam serdecznie!