Jakie choroby można stwierdzić na podstawie badania krwi?

Mam pytanie dziś w przechodmi lekarz rodzinny zlecił mi badanie całe krwi ob żeby zobaczyc czy jest stan zapalny w organizmie . Wyniki wyszły prawidłowo nawet na trzustke nie stwierdzono żadnego stanu zapalnego wszystko w granicach normy. Moje pytanie to to dla czego robi się morfologie czy w krwi wyjdzie ze gdzieś może być początek raka? I czy by wyszło ze jest zapalenie wyrostka ? I po co robi się morfologie co ona pokazuje jakie choroby ?

Aleksander Ropielewski

Samo badanie krwi rzadko może służyć do rozpoznania choroby, ale w połączeniu z objawami klinicznymi może pomóc w postawieniu diagnozy lub odrzuceniu innej. Jest to tak obszerne zagadnienie, że nie sposób odpowiedzieć na to pytanie bez poświęcenia kilkudziesięciu godzin na wyjaśnienie zjawisk zachodzących w organizmie w stanie zdrowia i choroby.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski