Jakie konsekwencje dla niemowlaka może mieć przebywanie z osobą po jodowaniu?

Jakie konsekwencje dla niemowlaka może mieć przebywanie z osobą po jodowaniu? Czy szybki rozrost główki dziecka może być wynikiem takich spotkań?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, jeżeli nie był to jod radioaktywny to nie ma żadnych przeciwwskazań do spotkań i kontaktów z taką osobą. Natomiast jeżeli osoba przeszła terapię za pomocą jodu radioaktywnego to należy ograniczyć kontakt z dziećmi do 5 roku życia i kobietami w ciąży. Może to wpływać na rozwój tarczycy u dzieci. Pozdrawiam