Jakie leczenie powinna podjąć osoba z krzywymi zębami?

Witam. Mam 32 lata i okropne zeby :-( od zawsze były krzywe. W szkole śmiali się że nie mam zębów:-( bo ich poprostu nie widać ( ssanie kciuka) za młodych lat. Urodziłam trójkę dzieci. Zawsze starałam się dbać o zęby ale po ostatnim porodzie to jakaś masakra:-( żeby się kruszą i poprostu po kawałku wypadaja, chodzi mi tu o tylnie zeby. Chodziłam do stomatologa niby zeby były leczone ale one po dwóch trzech miesiącach poprostu się same kruszyły i po kawałku znikaja. Chciałam zapytać jakie jest dla mnie najlepsze rozwiazanie. Chciała bym mieć proste zeby no ale aparat odpada. Chciałabym wyrwać i wstawić nowe co proponujecie

Podane przez Panią objawy sugerują asymetrię czaszki, postawy i zgryzu a w konsekwencji przewlekłego napięcia mięśni i zwyrodnienie stawu skroniowo żuchwowego i najprawdopodobniej niestabilność zespołu stawu krzyżowo biodrowego. Wskazane jest kompleksowe leczenie chirodontyczne wszystkich elementów. Pozdrawiam

Najlepszym i najprostszym wyjściem jest leczenie ortodontyczne, które pozwoli na przywrócenie zębom prawidłowej pozycji i uzyskanie równego uśmiechu. Jeśli jako dziecko miała Pani nawyk ssania kciuka, to może to być powodem wady zgryzu. Kruszenie i ścieranie się zębów nie jest czymś normalnym i świadczy o nieprawidłowości. Zgryz jest krzywy, przez to przeciążony, co odbija się na Pani zdrowiu. Wady zgryzu nie są wskazaniem do usunięcia zęba, ponieważ dąży się do zachowania zęba, jeśli ten jest zdrowy. Mamy tylko jeden komplet naturalnych zębów, wiec ich usunięcie jest ostatecznością. W tej sytuacji doradzamy leczenie ortodontyczne, które oferuje wiele opcji. Pacjent ma do wyboru aparaty stałe (metalowe lub estetyczne, minimalnie widoczne), aparaty lingwalne mocowane od strony podniebienia i języka lub systemy nakładkowe np. Invisalign. Nakładki Invisalign są przezroczyste, dzięki czemu praktycznie niezauważalne, można je również zdjąć do jedzenia czy szczotkowania zębów. Takie leczenie jest więc bardzo komfortowe dla pacjenta i pozwala pozbyć się kompleksów na punkcie uśmiechu. Proszę w pierwszej kolejności udać się na konsultacje ortodontyczne, podczas których lekarz wyjaśni Pani na czym polega leczenie i czego można się spodziewać. Zaręczamy, że nie ma czego się obawiać.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl