Jakie leki stosować przy polipie jajnika?

Witam,stwierdzono u mnie polip na jajniku który spowodował brak miesiączki. Lekarz po badaniu USG nie stwierdził ciąży,co sama wykluczyłam robiąc testy ciążowe i test beta hcg z krwi tylko ten polip.Mam brać lek Provera 2razy dziennie przez 10 dni.Kiedy pojawi się krwawienie i czy może się zdarzyć że go nie będzie? Mam 42 lata,miałam już kiedyś wtórny brak miesiączki i brałam klimonorm przez ok.2 lata.Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.

Rozumiem że wykryto torbiel jajnika. Stosuje się w leczeniu leki hormonalne. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany okres udzielania odpowiedzi ze strony portalu.