Jakie mogą być konsekwencje chodzenia z torbielą jajnika?

Witam! Mam torbiel wielkości 7cm na jajniku ,wyniki CA-125 jest w normie. Gdy była mniejsza ok 5cm byłam w szpitalu i miałam zabieg, zatoką Douglasa nakłuwano torbiel ,natomiast po miesiącu ponownie pojawiła się i ponownie 5cm Zgłosiłam się ponownie do szpitala ale po zrobieniu badan zostałam wysłana do domu z wytłumaczeniem że nie ma obaw ,krótko mówiąc ściany torbieli są gładkie ,wyniki ok wiec mogę iść do domu. W ciągu 4 m-cy torbiel urosła do 7cm i znowu mam skierowanie do szpitala na operację ale zastanawiam się czy mogę z nią dalej "chodzić" czy powinnam sie obawiać czegoś . Zaznacze ze mam wzdęcia i ucisk na pęcherz i to mi przeszkadza. pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli występują objawy jak ucisk na pęcherz, wzdęcia, to lepiej zgłosić się do szpitala na planowany zabieg.