Jakie badania w podejrzeniu niedoczynność tarczycy?

Lekarz ginekolog zalecil mi zbadac tarczyce po zrobionym usg wykryl strukture taka dziurkowata tj.tsh anty tpo i t6 ? Czy te badania wystarczą by stwierdzic czy mam niedoczynnosc bo taka wlasnie u siebie podejrzewam .. Wiem ze ciezko dostac sie do lekarza endokrynolog panstwowo jak wiec najlepiej leczyc sie ? gdzie sie udac?

Lek. Tomasz Budlewski

Ewentualnie dodatkowo do tych badań trzeba będzie dorobić wolne hormony fT3 i fT4, ale to dopiero po wyniku TSH, który pokaże czy jest taka konieczność. Niestety najlepszą metodą i kwestią przepisania odpowiednich leków ze zniżką należy udać się do lekarza endokrynologa. Można jedynie spróbować u swojego lekarza rodzinnego uzyskać informację gdzie najlepiej się udać, aby dostać się do endokrynologa.