Jakie objawy mogą wskazywać na zajście w ciążę?

Dzień dobry. Mam 24 i stosuję tabletki antykoncepcyjne, zawsze pilnuję żeby brać regularnie i nie zdarzyło mi się nigdy pominąć, ale ostatnio będąc na imprezie po ok. 1,5 - 2 h po zażyciu tabletki (20 dzień cyklu) i zbyt dużej ilości alkoholu zwymiotowałam, co oczywiście wiąże się z osłabieniem działania tabletki. Dalej kontynuowałam branie tabletek o stałej porze jak dotychczas. Potem, po 8 dniach od tej imprezy, zdarzył nam się z chłopakiem seks bez zabezpieczenia, podczas którego chłopak skończył we mnie. Miesiączka pojawiła się normalnie, ale jednak mam obawy czy mogło dojść do zapłodnienia, bo jednak miesiączka w ciąży, zwłaszcza na początku może się pojawiać. Jakie jest prawdopodobieństwo, że mogłam zajść w ciążę i na co powinnam zwrócić uwagę jeśli chodzi o objawy, które mogłyby na to wskazywać? Pozdrawiam

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Prawdopodobieństwo jest raczej niskie. Głównym objawem jednak jest brak miesiączki. Inne objawy to poranne mdłości, powiększenie biustu, wahania nastroju. W obecnej sytuacji aby wykluczyć ciążę, to może Pani wykonać test ciążowy. Są one na tyle czułe, że powinny wykryć ewentualną ciążę. Warto to zrobić przed rozpoczęciem kolejnego opakowania tabletek antykoncepcyjnych.