Czy takie objawy mogą jednak wskazywać na ciążę?

Dzień dobry. Bardzo proszę o odpowiedz, ponieważ trapi mnie jedna sprawa. Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne. Nie zapominam o tabletkach, zawsze pilnuje leków które biorę czy nie wchodzę w interakcje. Dodatkowo każdy stosunek jest zabezpieczony prezerwatywa. Ostatni stosunek miał miejsce ok 2 tygodnie temu. Od kilku dni mam mdłości, zawroty głowy, ciagle chce mi się siku jednak nie piecze mnie nic podczas sikania, jedynie czasem bolą mnie okolice lędźwiowe. Czy jest możliwość ze to ciąża? Wiem jak działają tabletki, wiem ze nie ma zabezpieczenia które daje 100%, ale pomimo iż jestem już kobieta starsza to panicznie boje się ciąży, mam już 2 dzieci i naprawdę więcej już nie chce mieć.. błagam o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

w opisywanym przez Panią przypadku raczej nie ma szans na ciążę. Stosowanie prezerwatyw oraz regularne przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych są wystarczającym zabezpieczeniem przed zapłodnieniem.

Takie objawy nie mogą być jednak bagatelizowane. Wskazują one bowiem na groźne dolegliwości związane z nerkami. Podobne symptomy występują przy odmiecznikowym zapaleniu nerek. Jest to choroba wymagająca szybkiej reakcji, ponieważ poważnie zagraża zdrowiu. Oprócz bólu odcinka lędźwiowego powoduje także mdłości, bóle brzucha, częstomocz oraz wymioty.

Zalecamy, aby pilnie się Pani udała do lekarza i wykonała podstawowe badania, między innymi badanie ogólne moczu i morfologię krwi.

Więcej o tym schorzeniu można przeczytać w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/odmiedniczkowe-zapalenie-nere

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.