Jakie są potencjalne konsekwencje długiego zasłonięcia oczu?

Witam! Mam pytanie do lekarzy okulistów. Jakie są potencjalne konsekwencje długiego zaslonięcia oczu? Czy zaslonięcie obydwu-tak jak zasłania się plastrami pojedyncze oczy małym dzieciom- na długi czas może się wiązać z negatywnymi konsekwencjami dla wzroku, jeśli po okresie zasłonięcia przeprowadzimy powolną adaptację do światła? Dziękuję za odpowiesz

Witam.zasłonięte oko oczy u dorosłych nie wywołuje niedowidzenia .natomiast adaptacja siatkówki do światła czyli widzenia fotopowego jest dość dobra i krótka ale zależy od przemian witaminy A.zupełnie źle jest z sytuacją odwrotną czyli widzenie skotopowym. Doba ziemska trwa 24 godziny i jest to za mało aby nasza siatkówka po widzeniu w pełnym świetle do stosowała sie do ciemności. Stąd u niektórych kurzu ślepota i podobne dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie