Jakie są przyczyny raptownego przybrania na wadze?

Dlaczego tak raptownie przytyłam ? Od maja do września przytyłam właściwie 10 kg. Tryb życia był taki jak zawsze, jedynie nie miałam wfu. Ważyłam 51 kg. Czy powodem jest tylko brak większej ilości ruchu czy może inne czynniki mają na to wpływ ? Czy współżycie seksualne też coś zmieniło w tym ? Jak wrócić do tamtej wagi ? Proszę o pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Współżycie seksualne nie jest przyczyną przyrostu masy ciała. Rzeczywiście może być to jednak wynik braku aktywności fizycznej. Powinna Pani ponownie zacząć ćwiczyć a waga wróci do normy. Warto też zwrócić uwagę na to, co Pani spożywa.