Jakie są rokowania w przypadku nowotworu macicy?

Witam Urodzilam w 7 miesiacu ciazy po 3 miesiacach dostalam bolu brzucha i krwawilam po wizycie u ginekologa dostalam skierowanie na lyczkowanie bo zostaly kawalki lozyska.w sxpitalu pinformowano mnie ze nie mozna bylo juz tego usuna dostalam leki i poszlam do domu brzuch zaczal mi puchnac lekarz poinformowal mnie ze na tym etapie moze to byc nowotwor i musze liczyc sie z tym ze usuna mi macice gdyz nowotwor moze byc zlosliwy.Denerwuje sie ta sytuacja czy jest to zagrozenie dla mojego zycia i czy az takie zle sa rokowania

Lek. Michał Lenard

Nowotwór może stanowić zagrożenie dla życia. Trudno mi się wypowiedzieć na temat rokowania, ponieważ nie znam Pani wyników badań i rodzaju nowotworu. Powinna Pani pozostawać pod regularną opieką ginekologów i stosować się do ich zaleceń. Pozdrawiam!