Jakie środki stosować, by nie chorować na zapalenie oskrzeli?

Witam.Mam pytanie.Mam 55 lat,choruję na miastenię.Co roku mam zapalenie oskrzeli,3 lata temu złapały mnie płuca i stwierdzono rozedmę,ale zdjęcia są w normie,spirometria też,teraz biorę zastrzyki ,palę też papierosy.Nie dbam o siebie ,dużo chodzę,zgrzewam się,a potem choruję,ale tylko jesienią,lub zimą.Nie potrafię pozbyć się nałogu.Jakie środki stosować i co robić,aby oskrzela nie atakowały.Z góry dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to łatwe ale z całą pewnością warto zmodyfikować swój tryb życia a w szczególności odstąpić od palenia papierosów.