Wapno dla dzieci

Witam, jakie wapno dla dzieci mogę podać 3-letniemu dziecku, które za syropami z wapnem dla dzieci nie przepada? Będąc niemowlakiem miał silną skazę białkową, był karmiony piersią. Później skazy białkowej wprawdzie już nie było a do teraz, gdy pojawiło się uczulenie. Dostaje dziennie porcję kaszki mleczno-ryżowej i czasami jogurt. Wiem natomiast, że trzeba podać mu jeszcze wapno dla dzieci, ale nie mam pojęcia jakie wybrać. Chciałabym żeby było to wapno dla dzieci, które on będzie w stanie w ogóle wypić, a nie wypluje całości... Niektórzy podają starszym dzieciom np. Ostercal, ale na ulotce jest napisany dużo większy wiem, a mi jednak potrzebne jest wapno dla dziecka, które ma tylko 3 lata. Chciałabym zapytać o poradę - jakie wapno dla dzieci mogę podać 3-latkowi? Co wybrać? Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wapno dostępne jest również w formie tabletek musujących czy saszetek z proszkiem do rozpuszczania.