Kiedy hormony uregulują się po ciąży?

Witam,
odkąd zaszłam w ciążę miewam straszne zawroty głowy i objawy podobne jak przy nerwicy, ale jestem pewna, że to przez prolaktynę.
Chciałabym się zapytać, kiedy hormony się uregulują i będzie tak, jak przed ciążą, dodam, że karmiłam piersią przez 3 m-ce, a odkąd zakończyłam karmić minęło już 5 m-cy.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy „wariujących” poziomach hormonów nie ma reguł, każdy organizm reaguje inaczej, sam fakt, że dochodzi do zaburzeń, świadczy o braku równowagi hormonalnej. Po zakończenia karmienia poziom prolaktyny powinien się stopniowo obniżać.
Myślę, że warto by było skontrolować poziom hormonów płciowych, zarówno ich stan jak i dynamikę, czyli zmianę poziomu zarówno wewnątrz cyklu jak i w dwóch kolejnych cyklach.
Powinna się Pani udać do ginekologa, który zleci odpowiednie badania i pomoże zinterpretować wyniki oraz zaleci ewentualne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie!