Kiedy mam dni płodne podczas stosowania antykoncepcji?

Witam zażywam tabletki vibin mini 21 7. Jak w tym przypadku obliczyć dni plodne? Cykl wynosi 21 czy 28 dni?
KOBIETA, 31 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

antykoncepcja hormonalna jest metodą, która ma za zadanie hamowanie owulacji oraz zapobieganie zagnieżdżaniu się zarodka w jamie macicy. Dlatego też podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych owulacja się nie pojawia. Nie ma też potrzeby próbować obliczać dni płodnych oraz faz cyklu. Dodatkowo, krwawienie które występuje nie jest stricte miesiączką. Jest to krwawienie z odstawienia, które ma oczyszczać jamę macicy z nagromadzonego endometrium. Aby jeszcze bardziej zgłębić temat, warto odnieść się do ulotki producenta, w której działanie preparatu jest bardzo szczegółowo opisane. W przypadku wątpliwości, mon też porozumieć się z lekarzem, który Panią prowadzi. Poniżej znajdzie Pani także linki do artykułów, które mamy nadzieję, przybliżą jeszcze mechanizmy działania antykoncepcji hormonalnej. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo dobrego samopoczucia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/tabletki-antykoncepcyjne

https://portal.abczdrowie.pl/antykoncepcja-hormonalna-przeciwwskazania

https://portal.abczdrowie.pl/pierwsza-wizyta-ginekologiczna-przed-antykoncepcja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.