Kiedy mogę odstawić tabletki antykoncepcyjne?

Witam, mam pytanie odnośnie odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Stosuję tabletki Yasmin. Dziś kończy się 4 tydzień /czyli tydzień odstawienia tabletek/, nie chcę przyjmowac kolejnej serii tabletek. Dokładnie 2 dni temu odbywałam stosunek. Czy mogę bezproblemu odstawic tabletki?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie zażyje Pani kolejnego opakowania tabletek, ryzyko ciąży istnieje. W przypadku nie zażycia kolejnego opakowania, przerwę uznajemy już za niezabezpieczoną.