Kiedy powinnam przestać przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Kiedy powinnam zaprzestać zażywania tabletek antykoncepcyjnych? Zależy mi na tym żeby nie zajść w ciążę. Czy jeśli ostatni raz współżyłam 24.09 a teraz mam przerwę do niedzieli (od poniedziałku) to jestem bezpieczna i mogę spokojnie nie zażywać kolejnego opakowania?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana tylko wtedy gdy rozpocznie Pani kolejne opakowanie po przerwie. W Pani przypadku jednak stosunek odbywał się na 5 dni przed odstawieniem tabletek co raczej nie predysponuje do ciąży .