Kiedy mogę pływać po urazie skrętnym kolana?

Witam. Dziś stwierdzono u mnie uraz skretny kolana prawego z prawdopodobnym uszkodzeniem łąkotki bocznej. Byłam bada przez ortopede oraz mialam robione rtg kolana. Zalecone mam leki p. zakrzepowe i p. bolowe, orteze przez cztery tyg. oraz chodzenie o kulach. Kiedy będę mogła zacząć chodzić na basen? Kiedy ból minie na tyle żebym mogła zacząć pływać? Oczywiście pytam czysto teoretycznie, rozumiejąc jednocześnie, że każdy przypadek jest inny i zależy od organizmu i innych czynników. Pozdrawiam!

Ja nie widzę przeciwwskazań do pływania, jedynie poza "żabką". Symetryczne pływanie (kraul, grzbietowy), w odciążeniu kończyny, może nawet wzmocnić mięśnie kończyny dolnej. Jeśli uraz jest świeży, to dosyć dobrym wyznacznikiem jest ból. Jeśli w trakcie pływania się nie pojawi lub będzie tylko niewielki, to znaczy, że nie szkodzi.
Pozdrawiam!