Kiedy najlepiej zrobić betę i czy jest sens przy nieregularnych cyklach?

Witam od ponad roku staramy się z partnerem o dziecko a 3 miesiące nie miałam okresu. Zrobiłam beta hcg i wyszło <2.0 i wysoka prolaktyna ponad 26. Brałam bromergon i okres pojawił się 31 marca. Z partnerem uprawiamy seks codziennie i od kilku dni mam dziwne zachcianki, bóle brzucha, brak apetytu i huśtawki nastroju. Kiedy najlepiej zrobić betę i czy jest sens przy nieregularnych cyklach. Dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

BetaHCG daje wiarygodny wynik po ok. 10 dniach od zapłodnienia, ale przy Pani nieregularnych cyklach ciężko jest określić kiedy w przybliżeniu nastąpiła owulacja. Może Pani poczekać do terminu mniej więcej spodziewanego okresu, jeśli nie nastąpi, wykonać badanie.