Kiedy należy założyć prezerwatywę podczas stosunku?

witam, mam pytanie odnośnie antykoncepcji. w którym momencie należy założyć prezerwatywę? przed rozpoczęciem stosunku czy tuż przed orgazmem (wytryskiem)?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Przed rozpoczęciem stosunku. W przeciwnym razie zabezpieczenie nie będzie skuteczne, gdyż w preejakulacie wydzielanym przez cały czas trwania stosunku także znajdują się plemniki.