Kiedy przyjmować witaminę D przy niewydolności nerki?

Mam niewydolne nerki przez co mocno podwyzszony parathormon. Mam przyjmowac witamine D. Czy powinienem przyjmowac ja o okreslonej godzinie, na czczo czy po posilku. Z gory dziekuje za odpiwiedz

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Godzina nie jest tak istotna. Pora przyjęcia tabletki to np rano po posiłku.

Najlepiej przeczytać ulotkę preparatu, który Pan bierze. W zależności od składu może być potrzeba przyjmowania od różnych porach ze względu na wchłanianie leku.