Konflikt serologiczny i niedokrwistość u dziecka

Witam, mam 1,5-rocznego synka. Od uroczenia bierze ferumlek, bo ma niskie żelazo 58 - 68; HGB 7,8; WBC11,70; LYM 7,9; MON 0,4; GRA3,4; ale jak się urodził to mieliśmy konflikt - ja z synem. Czy to ma jakieś znaczenie?

Witam! Proszę pamiętać o umieszczaniu jednostek przy wartościach liczbowych. Niektóre parametry, np. stężenie hemoglobiny może być podawane w różnych jednostkach. Konflikt serologiczny może być przyczyną niedokrwistości synka, jednak stwierdzić można to po przeprowadzeniu diagnostyki i wykluczeniu innych przyczyn, czym powinien zająć się opiekujący się dzieckiem pediatra. Pozdrawiam