Konflikt serologiczny w ciąży i brak leczenia

Witam, mieszkam w Irlandii, jestem w 28 tygodniu ciąży i z tego co wyczytalam mam konflikt serologiczny, ja mam - a mąż , w szpitalu powiedziano mi ze tu się na to nie zwraca uwagi, nie daje zastrzyków. Czy będzie to bezpieczne dla mnie i dla dziecka podczas porodu? Możliwe ze będę miała cc

Renata GrzechociĹska

Według naszych Polskich wytycznych ma to istotne znaczenie i powinno zastosować się w takim przypadku immunoglobulinę. Gdyż jej niepodanie może wpływać na dziecko oraz na przyszłe ciąże.