Konizacja szyjki macicy a aktywność fizyczna

Witam. 24 kwietnia 2015 r miałam wykonaną konizację szyjki macicy. Badanie kontrolne wykazało że wszystko już się dobrze zagoiło Czytałam że przez około pół roku powinno unikać się dźwigania. Czy mogę uprawiać sport? Biegać i jeździć na rowerze na długich dystansach. Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Takie decyzje najlepiej podejmowac po zbadaniu pacjentki, prosze udać sie do swojego ginekologa aby Pania zbadał i wyraził swoja opinię. Co do rekreacyjnego uprawiania sportu nie ma przeciwwskazań, ale nie wiem na ile intensywnie Pani zamierza trenować, stąd lepiej skonsultować to ze swoim lekarzem po badaniu.