Konsekwencje nieoperowanego uszkodzonego stożka rotatorów

Jakie mogą być konsekwencje nieoperowanego uszkodzonego stożka rotatorów? Mąż miał wypadek w październiku 2014 roku (mąż jest zapisany na zabieg 3 czerwca 2015). Czy zbyt długi okres oczekiwania nie wpłynie na pogorszenie stanu zdrowia?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko powiedzieć i tak naprawdę nie można teraz tego określić. Co do odpowiedniego postępowania proponuje ponownie udać się do ortopedy. Bez badania nie można nic powiedzieć.

Szanowna Pani, bez względu na przyjęty w przyszłości sposób leczenia (zachowawcze czy operacyjne) mąż powinien być intensywnie rehabilitowany przez rehabilitanta specjalizującego się w prowadzeniu pacjentów po tego typ urazach.
O dalszym postępowaniu powinien zadecydować ortopeda po zbadaniu męża (jak rozumiem będzie to kontrola po 4 miesiącach d urazu !) Być może koniecznym będzie rozszerzenie diagnostyki o badanie NMR. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia mężowi.