Krążek dopochwowy

Witam:) Stosuję krążek pierwszy miesiąc. Czy po wyjęciu krążka po 3 tygodniach stosowania powinnam się dodatkowo zabezpieczyć zanim wystąpi krwawienia, czy krążek już w pełni działa? Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie musi się Pani dodatkowo zabezpieczać w ciągu tygodnia bez krążka, o ile po upływie tego tygodnia (nie dłużej!) zaaplikuje Pani następny krążek. Gdyby nie włożyła Pani nowego krążka o czasie, musiałaby się Pani liczyć z ryzykiem ciąży.

Pozdrawiam!