Krew w kale przy wypróżnianiu

Witam serdecznie piszę do Państwa, bowiem mam kłopot od dość dłuższego czasu - od co najmniej roku podczas wypróżniania się obserwuję krwawy kał w formie - średnicy ołówka, krew jest jasna z widocznymi krwiakami na papierze toaletowym, sprawia mi to ból, towarzyszą temu zaparcia. Czy mogą to być polipy, żylaki? I czy może to być podłoże rakowe? Jaka może być tego przyczyna i gdzie mogę skierować pierwsze kroki? proszę o pomoc, z góry dziękuję i pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Najprawdopodobniej rozpoznaniem będą żylaki odbytu. Proszę udać się do lekarza rodzinnego. Warto też rozważyć kolonoskopię aby wykluczyć ewentualne inne przyczyny krwawienia.