Krostka na stopie i powstanie rany

witam mam nastepujacy problem tydzien temu na stopie pojawila sie krostka wycisnolem ja na drugi dzien stopa spuchla a w miejscu krostki zrobila sie rana prosze o pomoc

Marta Mielniczuk

Witam, być może w miejscy zmiany przez Pana wyciśniętej doszło do zapalenia tkanki podskórnej i zakażenia miejsca, które Pan wyciskał. Należy codziennie zmieniać opatrunki i przemywać miejsce preparatem dezynfekującym bezalkoholowym dostępnym w aptece. Jeśli takie postępowanie nie przyniesie rezultatów powinien zgłosić się Pan do lekarza, gdyż konieczna może być antybiotykoterapia. Pozdrawiam