Krostki na tatuażu

Witam! 2 miesiące temu zrobiłam sobie kolorowy tatuaż na nodze nad kostką. Tatuaż zagoił się szybko, wszystko było w porządku, tylko od kilku dni zauważyłam, że na tatuażu pojawiają się malutkie białe krostki takie na 1 mm. Nie swędzi to ani nic, ale drażni mnie fakt, że jak przejadę po tym palcami, to jest chropowate. Na około skórę na nodze mam gładką, a krostki pojawiają się tylko i wyłącznie na tatuażu. Co to, dlaczego to i jak się ich pozbyć? :) Z góry dziękuję za odpowiedź. Monika

Lek. Marta Hat

Witam! Trudno ocenić bez oglądania zmiany jaki może mieć charakter. Najprawdopodobniej może to być reakcja na pot bądź słońce w okolicy, gdzie skóra jest bardziej podatna na działanie czynników zewnętrznych, ze względu na ingerencję w jej naturalne bariery. Jeżeli Pani się niepokoi najlepiej byłoby udać się do dermatologa, który będzie mógł na podstawie badania wysnuć jakieś przypuszczenia. Pozdrawiam serdecznie!