Krwawienia i brązowy śluz a antykoncepcja hormonalna

Witam. Mam pytanie odnośnie mojej miesiączki. Generalnie wystepuje ona regularnie co 30 dni z odchyleniami max 2 dni ale jej przebieg wyglada tak: 2 dni krwawienie, dzień przerwy (wtedy nie leci nic ani kropla), dzień krwawienia, przerwa, później jeszcze jakieś skąpe krwawienie i później około tygodnia utrzymuje sie brązowy śluz. Mam tak juz lata. Myślałam że to normalne ale moja szwagierka twierdzi że nie powinno być przerw. Czy mój okres jest normalny czy powinnam pójść z tym do ginekologa?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto zgłosić się do ginekologa, gdyż rzeczywiście prawidłowo okres nie powinien tak wyglądać. Możliwe iż przyczyną są wahania hormonalne.