Krwawienia pod koniec opakowania tabletek antykoncepcyjnych

witam, stosuje antykoncepcje od 4 lat i nigdy nie zdarzyło mi się krwawienie, wszystko było ok, aż do teraz... w trakcie brania tabletek wystąpiło lekkie krwawienie podczas oddania moczu około 3 razy do południa w ciągu jednego dnia i później ustąpiło.Zostały mi 3 tabletki do końca.Czy podczas 7dniowej przerwy dostanę okres ? Co było powodem lekkiego krwawienia ? Tabletki zawsze biorę regularnie, nigdy nie zapomniałam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Powodem krwawienia mogły być zaburzenia hormonalne. Krwawienie z odstawienia powinno wystąpić w trakcie przerwy. Jeśli sytuacja powtórzy się w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u ginekologa.