Krwawienie przy oddawaniu stolca u młodej osoby

Zauwarzylam ze od pewnego czasu po wypróżnieniu jest krew na papierze toaletowym jak mam miesiączkę odczuwam ból do samego odbytu.odbyt wygląda jakby był podzielony na 4 części i jest ciemnego koloru wstydzę się iść do lekarza boje się badań odbytu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma powodów do wstydu! Proszę zatem nie zwlekać, tylko udać się do lekarza POZ, który oceni okolicę odbytu oraz pokieruje dalszym postępowaniem. Powinna Pani także wiedzieć, że najczęstszą przyczyną krwawienia o niewielkim nasileniu w tak młodym wieku jest choroba hemoroidalna.