Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 0 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Łagodny guzek w piersi

Mam 23 lata. Tydzień temu wyczułam guzek w lewej piersi. Poszłam więc do onkologa, który zlecił usg. Oto wyniki: ,,Sutki o utkaniu gruczołowym. W sutku lewym na godzinie 2 owalna, lita zmiana ogniskowa, normoechogeniczna o wymiarach 20,0x11,2mm o cechach usg zmiany łagodnej. W sutku prawym bez zmian ogniskowych. Przewody mlekowe w normie. Doły pachowe w granicach normy usg". Moje samopoczucie jest dobre, guzek nie boli mnie nawet przy dotyku.Chciałabym się dowiedzieć, co to oznacza, jakie dalsze postępowanie jest wskazane, czy czeka mnie operacja, jeśli tak to jakby wyglądała?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Czy rak piersi jest wyleczalny?

Witam serdecznie!

Jeżeli nie jest Pani obciążona rodzinnie (przypadki raka piersi w najbliższej rodzinie), zaleciłabym obserwację - kontrolne USG za 6 miesięcy. Wskazania do wycięcia guzka łagodnego to przede wszystkim jego szybkie powiększanie się, co mogłoby po prostu spowdować ucisk prawidłowej tkanki piersi oraz dolegliwości bólowe.

Pozdrawiam serdecznie

Specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu publikacji specjalistycznych z zakresu kardiologii, onkologii oraz chorób wewnętrznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy