Leczenie osoby lekkomyślnej i głęboko wierzącej we wszystko

Dziewczyna lekkomyslna, we wszystko wierzaca, latwo nia manipulowac, to za kazdym razem, nie uczaca sie na bledach, wykonujaca wszystko co sie jej powie, sama nie myslac. ALE: do pracy nie pojdzie, ani do ludzi. Przy nas nie nawiazuje logicznej rozmowy, milczy, atmosfera nie do wytrzymania, wydaje sie ze nic jej nie cieszy, nawet droga wycieczka. Wszystko co robi nie zaplanowane, tylko nocami wychodzi z domu na spacer, z nikim nie rozmawia, doludzi usmiecha sie I tyle.

Mgr Dorota Majlich

Podjecie psychoterapii to trudna decyzja i każdy ją podejmujący w pewien sposób musi być na to zdecydowany. Możliwe, że Pani znajoma potrzebuje pomocy może warto o tym powiedzieć co Panią martwi w jej zachowaniu ?

Dzień dobry!

Kobieta powinna skonsultować się z lekarzem psychiatrą i psychologiem. Konieczna jest osobista i bardziej szczegółowa rozmowa.

Pozdrawiam!

Pytanie jak długo trwa ten stan?
Zachęcałbym do konsultacji psychiatrycznej, szczególnie, że objawy są niepokojące i mogą wskazywać na różne zaburzenia (od organicznych uszkodzeń mózgu po zaburzenia z kręgu schizofrenii).