Jak pomóc osobie z wieloma problemami?

Witam, proszę o małą poradę moja znajoma ma takie symptomy i przeżycia za sobą dodam że jest za granicą: kryzys w małżeństwie, zranienie poprzez słowa przez męża, odnoszenie wrażenia że w domu są podsłuchy, wrażenie że wszyscy w pracy się śmieją z tej osoby i mówią o niej za jej plecami( znajoma kiepsko znała język, w sumie to nie wiele rozumiala), czuła że traci rodzinę(mysli z jej głowy), zanirzona samoocena jako kobiety, napady płaczu i śmiechu jednocześnie, klopoty ze snem, tęsknota za rodziną z Polski, brak chęci do życia, przepracowanie i przemeczenie, mowienie o zaprzestaniu ranienia biskich, klopoty z koncentracją, nie odpowiadała na pytania, brak chęci chodzenia do pracy.Z góry dziękuję za informację.

Dzień Dobry,

Wskazana byłaby bezpośrednia diagnostyka i podjęcie terapii psychologicznej.
Jeśli byłaby trudność z taką osobistą konsultacją, z pewnością rozwiązaniem byłaby rozmowa/terapia psychologiczna online.
Gdyby było życzenie Znajomej takiej rozmowy ze mną zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Witam
Ta osoba potrzebuje profesjonalnej pomocy psychologiczno-terapeutycznej i można ją nakłonić do tego, aby spróbowała skorzystać z takiej pomocy, gdziekolwiek obecnie przebywa.
Pozdrawiam
Anna Szyda

W tej sytuacji konieczne jest podjęcie konsultacji z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem. Opisane objawy mogą (choć nie muszą) wskazywać na poważniejsze zaburzenia (np schizofrenia, depresja i in.). W celach diagnostycznych zdecydowania wskazana jest zatem kontrola lekarska, a potem podjęcie leczenia (farmakoterapia, psychoterapia).

Witam Pana,
W tej sytuacji znajoma powinna jak najprędzej osobiście
skonsultować problem z psychologiem lub z lekarzem
psychiatrą, gdyż przedstawione przez Pana objawy
wymagają szybkiej diagnozy oraz psychoterapii ,
a być może także leczenia psychiatrycznego.
Gdyby znajoma chciała Pani porozmawiać ze mną
problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl