Leczenie sterydami epilepsji dziecka

Dzien dobry.Mam pytanie do neurologa.Moja corka od 2 lat choruje na epilepsje, a ma dopiero 9 lat.Lekarz przepisal Keprre , i dziecko dobrze toleruje ten lek.Martwi mnie jednak poniewaz rezonans,i tomografia jest wporzadku natomiast EEG wychodzi bardzo zle.A corka ma ataki tylko w nocy, tak jakby byla aktywna nawet w nocy.Moj neurolog chce przejsc na leczenie sterydami.Czy to dobry pomysl??poniewaz martwie sie o skutki uboczne mojej córki.Prosze o rade.Dziekuje

Najczęściej przyczyny nie można znaleźć dostępnymi metodami i wtedy MRI i TK są prawidłowe.
EEG jest natomiast badaniem obrazującym nieprawidłową aktywność elektryczną mózgu, która wywołuje napady padaczkowe.
Aktywność EEG bardzo często pozostaje nieprawidłowa mimo braku napadów padaczkowych i prawidłowego leczenia padaczki.

Lek przeciwpadaczkowy dobiera się w zależności od rodzaju napadów padaczkowych i padaczki.
Sterydy nie są rutynowo stosowane w leczeniu padaczki.
Jeżeli lekarz podejrzewa podłoże immmunologiczne napadów wtedy można zastosować krótkotrwały np 5-cio dniowy wlew sterydów.
Przewlekle nie leczy się padaczki sterydami, chyba że padaczka ma udokumentowane podłoże immunologiczne.