Lęk przed brakiem leku

Jak przezwyciężyć lęk przed brakiem leku który ma mi pomóc? Cierpię na nerwicę lękową i mój stan się pogarsza.Od 2 tygodni powinnam być na leku.Co robić gdy lęk bierze górę?

Witam!
Jeśli ma Pani taką możliwość, proszę jak najszybciej porozmawiać ze specjalistą. Powinna Pani spotkać się z psychologiem lub psychiatrą.
Pozdrawiam, J.Pluta

Witaj,
jak najszybciej porozmawiaj o tym problemie ze swoim lekarzem-psychiatrą (mam nadzieję że jestes pod jego stałą opieką, a jeśli nie to koniecznie go sobie znajdź). Możesz również skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty CBT, terapia farmakologiczna najlepiej sprawdza się idąc w parze z psychologiczną, tym bardziej że jak piszesz - nie jesteś na leku i Twój stan się pogarsza. Nie ma więc na co czekać i trzeba iść po pomoc, nawet gdyby miało to oznaczać tymczasowe "położenie się" na oddziale. Porozmawiaj o tym z którymś ze specjalistów, razem znajdziecie dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. Pozdrawiam serdecznie, Monika

Dzień dobry, proszę się skontaktować z lekarzem psychiatrą, lekarz przepisze odpowiednie leki i zaleci dalsze kroki postępowania. Zachęcam również (co także prawdopodobnie zaproponuje psychiatra) do rozpoczęcia psychoterapii. Pozdrawiam.

Witam,
należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zaleci dalsze leczenie przy pomocy leków wyciszających Pani objawy. Warto rozpocząć też psychoterapię, która w przypadku zaburzeń lękowych jest podstawową formą leczenia.