Lęk przed życiem po problemach z dzieckiem

prosze pana co poczynac kiedy sie czlowiekowi juz zyc niehce mam dosyc uczucia smierci przerazenia umarcia . dzis po poludnu zycie drastycznie weryfikuje mie gdy nagle roczne dziecko umiera na rekah zrobilem masaz z oddehem i zyje ter.z zon. w szpit.badajom . zona w szoku ze by nie ja .to tragdia by byla.by to szlag 8 min walki o zycie syna zabilo mie mam 4 dzieci i mazenie by znlazl sie ktos by to zabrac hcialbym nowe zycie zeby niebolalo pan ju mie badal kiedys fajne ze jes storna dziekuje

To wspaniałe, ze dzięki Pana postawie uratował Pan życie. Styczność ze śmiercią, zwłaszcza tak bliska i dotycząca najbliższej rodziny, zawsze jest ciężkim szokiem z którym naprawdę jest trudno sobie poradzić zwłaszcza gdy nie uda się jej zapobiec. Dzięki Pana działaniom dziecko dostało drugą szansę. Pan ma wybór i może sam sobie dać drugą szansę gdyż jest Pan dorosły i może decydować o swojej przyszłości. To tylko od Pana wyborów zależy jak będzie wyglądało życie Pana i rodziny.
Pomocy w zrozumieniu własnych potrzeb i wykorzystaniu swojego potencjału może Pan poszukać wsród bliskich, znajomych i psychologa.
Pozdrawiam.

Proszę koniecznie zgłosić na psychoterapię. Podobne doświadczenie może wpływać na poczucie bezpieczeństwa i sensu życia (być może jest to rodzaj PTSD). Przepracowanie tego trudnego doświadczenia pomoże Panu w odnalezieniu motywacji i radości dalszego życia.