Lęk wywołany Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym

Witam jestem 15-letnią dziewczyną uczęszczam do trzeciej Gimnazjum!. Wcześniej chodziłam do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawywczego . Rodzice dali mnie tam ponieważ mam problem z nauką ( szczególnie z przedmiotami ścisłymi) Tam spotkałam okropne towarzystwo co mi strasznie dokuczało i wyśmiewało a nawet raz mi groziło że mnie pobiją. Gdy przechodzę obok tej szkoły zaczynam się ich bać tych ludzi!!!!! trzęsą mi się ręce i chce mi się płakać. Czy to może być jakaś fobia ?
KOBIETA ponad rok temu

Witam,
może nie od razu fobia ale złe doświadczenia i pamięć o nich, potrafią odcisnąć na nas swoje piętno, w postaci niepokoju i lęku. Czasami nieznaczny czynnik przypominający nam dawną traumatyczną sytuację, może w nas wywołać dawne objawy strachu, jakby rzecz działa się obecnie.
Jeśli nie musisz, nie chodź w miejsca, które się źle kojarzą, a może czas pozwoli odpłynąć starym wspomnieniom, jeśli nie możesz , zastanów się ,jakie myśli przychodzą Ci do głowy wówczas i sprowadź je do faktów. Czyli, że już tam nie chodzisz, że tamta sytuacja to już przeszłość, że to tylko budynek itp.
W razie czego warto zgłosić się na parę spotkań do psychologa, powinien wiedzieć jak Ci pomóc.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak

Dzień Dobry,

To, że czujesz lęk jest Twoją reakcją na dawne towarzystwo ludzi, z którymi nie było Ci po drodze i masz prawo odczuwać niepokój.

Proszę, nie zostawaj z tym sama i poproś swoją Mamę o pomoc, podziel się swoimi obawami i objawami i wybierzcie się na poufną rozmowę do Pedagoga szkolnego i do Wychowawcy byłego Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, z informacją, że kiedyś padło takie zagrożenie ze strony byłych Wychowanków.

Już teraz możesz z Mamą skontaktować się informacyjnie, z bezpłatnym Telefonem
Zaufania dla Dzieci i Młodzieży, pod nr tel. 116 111, czynnym od pon. do piątku, w godz. 12.00-20.00.

Życzę Ci zwyczajnego powodzenia,
irena.mielnik.madej@gmail.com