Gdzie mogę się udać z takimi objawami?

Dzień dobry! Potrzebuję pomocy. Wśród ludzi nie mogę funkcjonować, mam napady lęków, stresu i paniki. Miałem 3 razy wizyty u psychologa i psychiatry. Jak brałem sertraline, to było lepiej. Ale skończyłem szkołe i przez pandemię wróciły te napady strachu paniki. Jest to spowodowane dawnymi sytuacjami ze szkoły, gdzie byłem prześladowany, wyśmiewany i poniżany przez kolegów a nawet bity. Odcisnęło to na mnie ogromne piętno. Teraz robię kurs na wózki widłowe ale wpadam w panikę podczas jazdy i w miejscach publicznych momentami czuję jakbym umierał, zaczynam się dusić tracę koordynację. Kiedyś psycholog mi pomagał i te leki i wiem że tylko leki mogą mi pomóc, sam nie dam rady. Do psychologa nie potrzebuję chodzić (już chodzilem nie chc ę mi sie gadać ciągle o tym samym jeśli tylko leki mi pomagają a terapia jest do niczego.) Mam te napady lęku od czasu dorastania- od 12 lat. Proszę o pomoc, bo sam sobie nie poradzę bez leków. Do psychiatryka nie zgodzę się pójść bo muszę pracować jak zdam kurs- nie będę tracił czasu na leżenie w szpitalu. Gdzie we Wrocławiu znajdę psychiatrę stacjonarnie? I czy można mi wypisać receptę np na kilka miesięcy, żeby nie marnować czasu lekarzy?

W przypadku lęku napadowego/ataków paniki najskuteczniejsze jest połączenie farmakoterapii z leczeniem psychoterapeutycznym. Być może dotychczasowi specjaliści nie spełnili Pana oczekiwań, bo nie mieli wystarczającym kompetencji. Sugeruję rozważyć nawiązanie kontakt z psychoterapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym (CBT) - celem terapii jest nauczyć pacjenta skutecznie radzić sobie z lękiem, aby nie powodował on tak dotkliwych trudności, o których Pan pisze. Wsparcie lekarza psychiatry również może być pomocne, natomiast opieranie leczenia na samych lekach może okazać się niewystarczające.