Napady lękowe a terapia padaczki

Mam 23 lata, od 11 choruję na epilepsję, natomiast od 3 lat mam napady lękowe. Ataki paniki nie ustępują mimo wielokrotnego zmieniania psychiatry i leków. Leki które brałam do tej pory: clonazepam, asertin, urydonox, trico na sen, obecnie oriven i alprox. Napady paniki nie ustępują, zwykłe czynności życia codziennego są dla mnie trudne. Bardzo mało śpie mimo senności, leki powodują również bardzo silne zaparcia. Nie wiem co mam dalej robić i do kogo się zgłosić.

Dzień dobry,

podstawową formą terapii napadów paniki jest natomiast psychoterapia, leki co najwyżej mogą być stosowane wspomagająco. Same leki najczęściej pomagają sytuacyjnie, ale powodują utrzymywanie się zaburzenia w czasie. Polecam szczególnie psychoterapię poznawczo-behawioralną która jest bardzo skuteczna w pracy z lękiem.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Witam,

może spróbowała by Pani psychoterapii? Jest bardzo skuteczna w zmniejszaniu objawów lękowych. Polecam psychoterapię skoncentrowaną na rozwiązaniu lub behawioralno-poznawczą.

Pozdrawiam
Ewa Czernik