Lewoboczna pozaotworowa wypuklina tarczy międzykręgowej zwężająca znacznie dystalny odcinek lewego kanału korzeniowego
Witam,proszę o interpretację rezonansu.Na poziomach od L1-L5 dyskretne,początkowe zmiany tarcz między kręgowych typu bulging disc zwężają minimalnie kanały korzeniowe w częściach dolnych,bez ucisku ani modelowania nerwów rdzeniowych.Na poziomie L5/S1 duża,lewoboczna pozaotworowa wypuklina tarczy międzykręgowej zwężająca znacznie dystalny odcinek lewego kanału korzeniowego oraz midelująca korzenie lewego nerwu rdzeniowego L5.Opisane zmiany dochodzą także do korzeni lewego nerwu L5.Dziękuje

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Opisane zmiany w wyniku badania mogą świadczyć np. o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.