Co oznacza wynik MR u 23-latka?

Witam Mam 23 lata Dostałem opis rezonansu co mogę zastosować w takiej sytuacji i czy to coś poważnego Dystalny odcinek rdzenia kręgowego prawidłowej grubości. Zniesienie lordozy lędźwiowej. Częściowe odwodnienie krążków L4-L5 i L5-S1. Nieznaczne obniżenie przestrzeni międzykręgowej L4-L5. Wtórne zmniejszenie otworów międzykręgowych. Przepuklina krążka L4-L5 uciska worek oponowy, zwęża kanały nerwów i modeluje korzenie nerwów rdzeniowych. Centralno-prawoboczna przepuklina krążka L5-S1 zwęża kanał nerwu i modeluje korzeń nerwu rdzeniowego po stronie prawej. Niewielkie uszkodzenia blaszek granicznych w trzonach od L1 do S1. Zaostrzenie krawędzi obrazowanych trzonów kręgowych. Zwiększony kąt krzyżowy.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga po bezpośrednim badaniu będzie można coś więcej powiedzieć