Mała ilość snu u 4-miesięcznego dziecka

Czy jest to normalne, że moje 4,5 misieczne dziecko w dzien przesypia max 3 godz. a w nocy max7-8 godz. i to jeszcze z przerwami? Pediatra twierdzi że dziecko jest zdrowe nic mu nie dokucza póki co zęby też jeszcze nie wychodzą . Do powiem tylko że dziecko ma wzmożone napięcie mięśniowe. Martwi mnie to. Moze ona jest jednak na coś chora? Czy takie nie spanie może też być przyczyną złego przyrostu wagi? Proszę o pomoc bo jestem już bardzo zmęczona nieprzspanymi nocami.

Witam. Taka ilość snu u 4-miesięcznego dziecka jest jak najbardziej prawidłowa. Nie ma powodów do niepokoju.