Mam 158 cm i ważę 39 kg. Czy mam odpowiednią wagę?

Mam 12 lat. Mój wzrost to 1.58 m. Ja ważę 39 kg. Czy ta waga jest poprawna?
12 LAT ponad rok temu

Witam.

Twoje BMI odniesione do siatki centylowej odpowiada obszarowi między 10. a 25. centylem - oznacza to szczupłość. Proszę Cię, abyś ZDECYDOWANIE nie podejmowała odchudzania. Zarówno nadmiar, jak i niedobór masy ciała nie jest dobry dla zdrowia. Warto abyś porozmawiała z rodzicami i jeśli Twoja masa ciała Was niepokoi, udajcie się na konsultację lekarską.

Pozdrawiam