Mam 22 lata - jak zahamować zmazy nocne?

Witam. Skończyłem 22 lata, mieszkam z rodzicami. Od dłuższego już czasu jestem skrępowany, zwłaszcza przed mamą. Dwa, trzy razy w tygodniu przydarzają mi się zmazy nocne. Nie da się tego ukryć. Sam piorę prześcieradło, jednak w sumie to obciach. Nie mam dziewczyny, więc masturbuję się niemal codziennie. Co zrobić, żeby zahamować te polucje? Proszę o poradę. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry!

Zmazy nocne są objawem dojrzałości płciowej i są jak najbardziej prawidłowe.
Oznaczają, że narządy płciowe funkcjonują prawidłowo.
Po 18-19 roku życia występują u wszystkich mężczyzn. Brak polucji w tym okresie, mimo wstrzemięźliwości seksualnej, może oznaczać zaburzenia.

Należy pamiętać, iż polucje pojawiają się zazwyczaj podczas wstrzemięźliwości jako swojego typu samoregulacja organizmu.
Nie są one związane z okresem dojrzewania. Występują przez całe życie jednak w miarę upływu lat pojawiają się rzadziej.

Hamowanie polucji nie jest wskazane, gdyż jak już wcześniej pisałam, jest to zjawisko fizjologiczne.

Jednym ze sposobów, aby zmazy nocne na pewno występowały rzadziej, jest zwiększenie aktywności seksualnej.

Pozdrawiam!