Mam dylemat - czy warto się odchudzić?

Witam wszystkich serdecznie! Chciałbym zadać pytanie ekspertom w tej dziedzinie, mianowicie nie wiem, czy to jakiś zwykły ubzdurany przeze mnie dylemat czy powinienem się odchudzić. Jak wiadomo - każdy chciałby dobrze wyglądać, a ja teoretycznie nic do siebie nie mam, poza brzuchem. Stając przed lustrem bez koszulki bokiem, czuję się jakiś taki gruby? - sam nie wiem. W moim przypadku akurat nie mam mięśni brzucha, tak jakoś - dziwnie się czuję, no. Żyję w przekonaniu, że grubnę, bo po prostu dużo jem. Tutaj troszkę słodyczy, tutaj obiad, znów sobie coś zrobię - i tak w kółko. Wiek - 16 lat. Wzrost - 171 cm. Waga - 70 kg. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
według siatek centylowych zarówno Twoja waga, jak i wzrost są jak najbardziej prawidłowe w stosunku do wieku. Ponieważ jednak jesteś statystycznie niższy od chłopców w Twoim wieku, Twoja sylwetka może wykazywać pewne zmiany o charakterze nadmiaru tkanki mięśniowej lub tłuszczowej.
Z Twojego opisu wynika, że owa tkanka tłuszczowa zgromadzona jest w obrębie brzucha. Nie powinieneś jednak absolutnie myśleć o odchudzaniu. Sposobem na wymodelowanie sylwetki jest natomiast zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna.
Ćwiczenia powinieneś skierować w szczególności na mięśnie brzucha - znajdziesz je na naszej stronie abccwiczenia.pl.