Mam się już zabić, czy dalej cierpieć?

Nienawidzą mnie w szkole prawie wszyscy. Mam tylko paru kolegów, chyba ze 4 + jeden przyjaciel... Jestem pokazywany palcami w szkole, a wyśmiewany także na mieście. 95% dziewczyn, które znam piszą o mnie, że jestem brzydki. W gimnazjum byłem gnębiony i czasami nawet bity do tego stopnia, że czasami płakałem. Przez całe 2 tygodnie byłem gnojony przez 2/3 portalu fotka, dziewczyny mnie gnoiły, 5 dziewczyn mnie zablokowało... Jedna twierdzi, że jej koleżanka może mnie gnoić, a ja ją nie, bo będę miał do czynienia z jej kumplami... Dzisiaj użyłem żyletki, bo mam dość wszystkich problemów, a do tego ojciec alkoholik... Brałem w nadmiarze tabletki, palę papierosy... Nie wiem co mam robić. Chcę się zabić! :(((

Witam!
Popularność i akceptacja ze strony rówieśników są bardzo ważne dla każdego młodego człowieka. Warto jednak zawsze być sobą i szukać przyjaciół/znajomych w swoich kręgach zainteresowań. Piszesz, że 2/3 portalu i większość ludzi w szkole/mieście Cię gnębi. Zastanawiające jest, co takiego mogło spowodować ich niechęć do Ciebie.
Znalazłeś się w trudnej sytuacji i starasz się radzić sobie z nią różnymi sposobami. Jednak stosowanie nadmiernych ilości leków, palenie papierosów czy akty autoagresji nie wpływają na poprawę Twojej sytuacji psychicznej ani społecznej. Masz 4 kolegów i przyjaciela. Może warto pogadać z nimi o tym, co się dzieje, jak się czujesz w tej sytuacji i co możecie wspólnie z tym zrobić. Bliskie osoby są po to, żeby wspierać w trudnych sytuacjach. Dzisiaj Ty ich potrzebujesz, ale kiedyś oni mogą zwrócić się do Ciebie po pomoc.
Jesteś młodym mężczyzną i zapewne trudno będzie Ci mówić o swoich uczuciach i problemach. Myślę jednak, że warto spróbować. Zachęcam Cię także do korzystania z pomocy telefonu zaufania dla młodzieży (116 111), gdzie znajdziesz wsparcie i zrozumienie dla siebie i swoich problemów. Pomocne mogły by być także spotkania z psychologiem lub pedagogiem. Warto poszukać dla siebie pomocy innych osób, gdyż w ten sposób możesz zmienić swoją sytuację i wpłynąć na swoje samopoczucie.

Pozdrawiam