Menopauza a ryzyko ciąży

ostatnią miesiączkę miałam 3.kwietnia 2013 roku , mam 50 lat ,ostatnie współżycie z mężem miałam w noc sylwestrową, czy jest możliwa ciąża?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Bez przeprowadzenia badań hormonalnych nie można jednoznacznie stwierdzić menopauzy. W opisanej sytuacji istniało zatem ryzyko ciąży. W celu weryfikacji ciąży proszę wykonać test ciążowy. Warto również udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.

Ciąża jest mało prawdopodobna nie mniej jednak cuda się zdarzają. Warto się wybrać do ginekologa w celu potwierdzenia menopauzy.